Bayramda Mersin’de Belediye Otobüsleri Ücretsiz

  • Bu Haber
  • 2015-09-04 18:50:22 tarihinde eklenmiş ve 2994 kez görüntülenmiştir.
Bayramda Mersin’de Belediye Otobüsleri Ücretsiz

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda da belediye otobüslerinde yolculardan ücret almayacak. Mersin-Taşucu arasında sefer yapan belediye otobüsü de bayram boyunca ücretsiz olacak.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda da belediye otobüslerinde yolculardan ücret almayacak. Mersin-Taşucu arasında sefer yapan belediye otobüsü de bayram boyunca ücretsiz olacak.


Mersin Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nı önlemlerini aldı. Büyükşehir Belediyesi, bayramda ücretsiz otobüs seferleri, mezarlıklardaki denetimleri, cenaze hizmetleri, itfaiye ekipleri ve çağrı merkezi ile vatandaşa hizmet verecek.


Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, belediyenin önemli bazı birimleri, acil durumlarda vatandaşların şikayetini dinleyerek, müdahalede bulunacak. Mersinliler acil durumlarda belediye ile ilgili şikayetler için “153”, itfaiye için “112”, cenaze hizmetleri için “188” hattını arayabilecek. Özellikle acil durumlar karşısında alarmda olacak nöbetçi ekipler, bayram boyunca dönüşümlü olarak görev yapacak.


Ayrıca zabıta ekipleri, Kurban Bayramı süresince vatandaşların huzur ve güven içinde kabir ziyaretlerini yapabilmeleri için kent mezarlıklarında yapacağı denetimleri arttırdı. Zabıta ekipleri dilenci, sahte hoca gibi halkın duygularını sömüren tacirlere izin vermeyecek. Bayramda 24 saat görev yapacak olan temizlik ekipleri de mezarlıklar, otogar, piknik ve mesire alanları başta olmak üzere bayram boyunca kentin temizliği için çalışacak.


ARİFE GÜNÜ VE BAYRAMDA BELEDİYE OTOBÜSLERİ ÜCRETSİZ
Mersinliler, arife günü ve Kurban Bayramı boyunca belediye otobüslerinden de ücretsiz yararlanacak. Vatandaşlar, otobüslerden sadece kentin merkezi yerlerinde değil, tüm köy ve ilçe seferlerinden de ücretsiz yararlanacak. Bayram tatilinin gelmesi ile birlikte sahil ilçelerine talep gösteren vatandaşlar, bayramda 170 numaralı hat ile yine ücretsiz olarak Mersin’den Taşucu’na seyahat edebilecek. Taşucu’na belediye otobüsü iki saatte bir hareket edecek.

ETİKETLER : Bayramda Mersin’de Belediye Otobüsleri Ücretsiz
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer ÖZEL haberleri
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Mersin Bülteni
© Copyright 2015 Mersin Bülteni İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
BELEDİYE
Mersin B.Ş. Belediyesi
Mersin B.Ş. İmar İnşaat
Meski
KAMU
Mersin Valiliği
Mersin Emniyet Müdürlüğü
Mersin Adliyesi
Mersin Barosu
HASTANELER
Mersin Devlet Hastanesi
K. Doğum ve Çocuk Has. Hast.
Toros Devlet Hastanesi
Mersin Ün.Tıp Fakültesi
EĞİTİM
Toros Üniversitesi
İl Milli eğitim Müd.
Mersin Üniversitesi
Çağ Üniversitesi
ANKARA
E-Devlet
M.E.B.
T.C. Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık