Başkan Kocamaz KKTC Harnup Festivali'nde

  • Bu Haber
  • 2015-09-04 18:36:42 tarihinde eklenmiş ve 2464 kez görüntülenmiştir.
Başkan Kocamaz KKTC Harnup Festivali'nde

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediyesi ile kardeş şehir olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Tatlısu Belediyesi’nin düzenlediği 10. Uluslararası Harnup Festivali’nin açılışına katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Tarsus Belediyesi ile kardeş şehir olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Tatlısu Belediyesi’nin düzenlediği 10. Uluslararası Harnup Festivali’nin açılışına katıldı.
KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Ömer Soyer Kalyoncu’nun da yer aldığı açılışa, Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro ile birlikte giden Başkan Kocamaz, açılışta yaptığı konuşmada, bölgeye ait ürünlerin çeşitli platformlarda tanıtılmasının önemli olduğunu ve bu tür festivallerin de bu tanıtıma katkı sağladığını söyledi. Tatlısu Belediye Başkanı Hayri Orçan’ın, Tatlısu için olmazları başardığını belirten Kocamaz, “Tatlısu’yu 1996’dan beri çok yakından biliyor ve tanıyorum. Tatlısu’nun nereden nereye geldiğini bizzat gözlemleyen bir kardeşiniz olarak Tatlısu ile sizler gibi ben de gurur duyuyorum. Tarsus Belediyesi’nin bir kardeş belediyesi olarak Tatlısu’nun gösterdiği çaba ve başarı bizleri gururlandırıyor” dedi.
Başkan Orçan’ın, konuşmasında harnupla ilgili sıkıntılarını anlattığını da dile getiren Kocamaz, belediye başkanlarının sadece rutin belediyecilik hizmetleri yapmadığını, o bölgede yaşayan insanların ortak sıkıntılarını da kendi sıkıntısı olarak bilip, ilgili ve yetkili yerlere ilettiklerini vurguladı. Kocamaz, “Biz de Mersin’de ve yıllarca görev yaptığımız Tarsus’ta o kentin sıkıntılarını, üreticinin sorunlarını zaman zaman Türkiye’nin yetkililerine iletiyorduk. Dolayısıyla bu tavır ve davranış bize yabancı değil. Ben Sayın Başkana kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Kocamaz, gelecekte hem Tatlısu hem de Mersin’in çok daha güzel olacağını da sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından Tatlısu Belediye Başkanı Orçan, Başkan Kocamaz’a harnup ağacından yapılan maket hediye ederken, Kocamaz da Orçan’a Nusret Mayın Gemisi maketini verdi.
Kocamaz, açılışın ardından festivalde yer alan stantları da gezerek esnafla sohbet etti.

İha

ETİKETLER : Başkan Kocamaz KKTC Harnup Festivalinde
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YAŞAM haberleri
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Mersin Bülteni
© Copyright 2015 Mersin Bülteni İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
BELEDİYE
Mersin B.Ş. Belediyesi
Mersin B.Ş. İmar İnşaat
Meski
KAMU
Mersin Valiliği
Mersin Emniyet Müdürlüğü
Mersin Adliyesi
Mersin Barosu
HASTANELER
Mersin Devlet Hastanesi
K. Doğum ve Çocuk Has. Hast.
Toros Devlet Hastanesi
Mersin Ün.Tıp Fakültesi
EĞİTİM
Toros Üniversitesi
İl Milli eğitim Müd.
Mersin Üniversitesi
Çağ Üniversitesi
ANKARA
E-Devlet
M.E.B.
T.C. Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık