KAHRAMAN CENNETİ BAHTSIZ COĞRAFYAM

Liberal ekonomiyle tanıştığımız süreçten sonra hayatımıza her anlamıyla hükmeden görsel medya bizi öyle bir etkisi altına aldı ki; hepimiz hayal âleminin büyülü rüyasında yaşıyoruz. Ruh hastalığı derecesinde bizi dizi ve ünlü girdabında yoğuruverdi sosyal medyanın senaristleri.
Bu makale 2015-09-23 20:25:59 eklenmiş ve 18536 kez görüntülenmiştir.
Abdurrahman AYTEKİN diğer yazıları...

Abdurrahman AYTEKİN


KAHRAMAN CENNETİ BAHTSIZ COĞRAFYAM

Liberal ekonomiyle tanıştığımız süreçten sonra hayatımıza her anlamıyla hükmeden görsel medya bizi öyle bir etkisi altına aldı ki; hepimiz hayal âleminin büyülü rüyasında yaşıyoruz. Ruh hastalığı derecesinde bizi dizi ve ünlü girdabında yoğuruverdi sosyal medyanın senaristleri. Öyle ki okumaktan anlar olduğumuz şey facebook ve twitter mesajları oldu. Siyasetten anladığımız slogan siyaseti. Kimin sloganı iyi o siyasi görüş arkasına aldı bir rüzgar. Sosyal medya denen şey hayata bu kadar girince kirli emelleri olanlarda teknolojiyi kullanarak üzerimizde oyunlara devam etti.

Dünyanın öbür ucunda da olsa, siyasi görüşü, dini dili ırkı ne olursa olsun bir insanın hayatından daha önemli bir şey yoktur. Olamaz. Olmamalı. Lakin devlete karşı yapılmış bir gösteride, devlet güçlerinin devlet olma refleksiyle verdiği karşılık sonucu ne yazık ki insanlarımız canlarını yitirdi. Keşke olmasaydı. Ama keşkelerin faydası yok. Dileğimiz bunu yapanların bir an önce adalet önünde hesap vermeleri.

Acı olan şey se şu; bu ülke 10.000 kişinin üzerinde teröre kurban verdi. Şimdi sokaklarda slogan atanlar, Molotoflular, Atatürk posteri ve Türk bayrağını kendine siper edenler, o gün neredeydiler. Bu ülkeyi seviyorlardı bu kadar neden o gün sesleri çıkmadı.

Hesap başka…
Oynadılar.
Oynuyorlar.
Oynayacaklar.

Piyonların birçoğu, özellikle Türkiye nin çok iyi bildiği zamanında tiyatro yapmış sarhoş taklitleriyle (kendi doğal haliyle) pirim yaptırdığımız, şimdilerde ise kendini tüketmiş bir zatı namuhteremin kahraman olma savaşı… ki bunu kullanma sürecini doldurmuş her komünist yapar. Ah bitip vah kalınca halkın manevi değerlerine saldırıp kendini öldürterek kahraman olma uğraşı verir. Ama bilin artık, bu ülkenin insanı sizin gibileri çözdü. Oyununuza kimse gelmiyor artık. Tiyatrocular müzisyenler yazarlar v.s. aydın olma adına bu oyunun birer parçası oluyor.

Bu süreçte duruşu, olaylara bakış açısı ve teşkilatına yaptığı açıklamalarla onları bu olayların dışında tutan MHP genel başkanı Devlet Bahçeli’nin duruşunu takdirle karşıladım.

Olayın bu hale gelmesinin fitilini ateşleyen BDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in bu memleketi bu hale sokmanın emrini bağlı olduğu hangi senaristten aldığı emirle yerine getirdiği merakı içindeyim.

CHP nin olayların daha da tırmanıp kargaşadan acaba siyasi pirim elde edermiyiz çabasını lanetle kınıyorum.

Bu gün yarın yada öbür gün, kimin ne kirli oyunu varsa bilsin ki mutlaka ama mutlaka ortaya çıkacak ve bu aziz millet sizden bunun hesabını soracaktır.

Biline…

Abdurrahman Aytekin

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Abdurrahman AYTEKİN diğer yazıları...
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Mersin Bülteni
© Copyright 2015 Mersin Bülteni İnternet Gazetesi. Tüm hakları saklıdır.
BELEDİYE
Mersin B.Ş. Belediyesi
Mersin B.Ş. İmar İnşaat
Meski
KAMU
Mersin Valiliği
Mersin Emniyet Müdürlüğü
Mersin Adliyesi
Mersin Barosu
HASTANELER
Mersin Devlet Hastanesi
K. Doğum ve Çocuk Has. Hast.
Toros Devlet Hastanesi
Mersin Ün.Tıp Fakültesi
EĞİTİM
Toros Üniversitesi
İl Milli eğitim Müd.
Mersin Üniversitesi
Çağ Üniversitesi
ANKARA
E-Devlet
M.E.B.
T.C. Cumhurbaşkanlığı
Başbakanlık